Wydarzenia z życia wsi i Stowarzyszenia


02.06.2017
X Festyn Archeologiczny

X Festyn Archeologiczny w Gadach 2 czerwca 2017r. we wsi Gady, która leży w południowej części historycznej krainy Warmii, po raz dziesiąty spotkali się entuzjaści historii i kultury warmińskiej. Ponad 500 młodych osób przyjechało do Gadów na X Festyn Archeologiczny. Mogli na żywo zapoznać się z historią miejsca, w którym żyją. To, co prezentowano na tej edukacyjnej imprezie, ciekawiło uczestników, a wielu wręcz fascynowało. Czas był wypełniony niecodziennymi zajęciami.

Od poszukiwań archeologicznych, poprzez warsztaty rzemiosł dawnych, plac turniejowy, wioskę pruską, do wypieku podpłomyków i przygotowania ziołowych naparów. Wszystko się podobało. Ci, którzy zdecydowali się na samodzielne wykonywanie przedmiotów dawnymi sposobami zabrali ze sobą do domu wytoczone na kole garnuszki, zabawki, wyplatanki. Także wspomnienie smaku dawnych potraw i sposobów wypełniania wolnego czasu przez udział w grach i zabawach takich jak w średniowieczu.

Do zobaczenia za rok!

X Festyn Archeologiczny odbył się dzięki dofinansowaniu z gminy Dywity i powiatu olsztyńskiego.

 

       


Festyn Archeologiczny organizowany w Gadach przez Stowarzyszenie "Nasze Gady" i Grupę Partnerską "Gniazdo Warmińskie" jest wydarzeniem posiadającym Certyfikat "PRODUKT WARMIA I MAZURY" nadany przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


       

Zobacz galerię

<<< poprzednia strona